logotyp
Login

Kamarád ježek

První týden

Odkaz na ježčí fotogalerii

Ve spolupráci s organizací Lesy hl.m. Prahy se naše škola zapojila do projektu Kamarád ježek a stala se tak přes zimní měsíce domovem ježka východního.
Žáci se o naší ježčici Toničku pečlivě starají, pravidelně ji krmí a čistí jí pelíšek. Na jaře pak bude vypuštěna zpět do volné přírody. K základní péči patří i pravidelné vážení, kdy by měla každý týden přibrat alespoň 50 gramů.
Ježci patří mezi hmyzožravce, proto i potrava našeho ježečka musí být masitá. Nejvíce si pochutnává na moučných červech a dále ho dokrmujeme kočičími konzervami a granulemi. Někdy na přilepšenou dostane i kousek piškotu.

Druhý týden - návštěva prvních tříd

Druhý týden - návštěva prvních třídKaždý týden se s novým kamarádem přijde seznámit nějaká třída. Tento týden to byli prvňáčci. Byli velmi zvídaví. Zajímali se co ježek jí, jestli kouše a píchá, jak může paní ježková porodit takové pichlátko a položili ještě mnoho dalších dotazů. Také ale ukázali, že toho už hodně znají. Třeba, že ježka nekrmíme jablky, protože je masožravý, že v noci v létě strašně dupe a funí. To, že umí pěkně funět, nám všem vzápětí také ukázal.

Návštěva dětí ze školky

Návštěva dětí ze školky

Tonička si ani nestihla odpočinout během jarních prázdnin a už se na ni přišly podívat další skupinky. Tentokrát se k nám vypravili žáčci z MŠ Kostičky. Ježeček se jim moc líbil. Nejprve se děti trochu ostýchaly, ale za chvíli už Toničce neohroženě házely červíky a nakonec se s ní i vyfotily. Díky tomu se nám také podařilo zjistit, že ježci umí pěkně rychle utíkat. Vrátit Toničku do klece bylo velké dobrodružství.

Jak vidí Toničku výtvarníci

Obrázky dětí ze čtvrté třídy

Ježčí tématika pronikla i do výtvarné výchovy. Žákům ze čtvrté třídy se povedlo vytvořit krásné obrázky naší ježčí holčičky Toničky.

Vypouštění do přírody

Vypouštění do přírodyTonička se po zimě strávené u nás ve škole vrátila v pořádku do přírody. Za asistence pracovníků ze záchranné stanice Lesy hl. m. Prahy jsme ji společně se žáky 6. ročníku vypustili do Hostivařského lesoparku. Ihned, co se Tonička dostala na volné prostranství, začala se jako správná ježčice "parfémovat" rozkousaným listím a šiškami. Nebyl to pro ni ale vůbec jednoduchý výkon, protože si v naší péči vypěstovala pěkný tukový polštářek a děti se nad jejími akrobatickými kousky pořádně pobavily. Za vzornou péči pak naše škola obdržela osvědčení Škola přátelská ježkům.
Děkujeme všem, co se do péče o ježečka zapojili a Toničce přejeme hodně dlouhých let ve volné přírodě.

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy