logotyp
Login

Setkání ASPnet – Přidružených škol UNESCO

Zpráva z XXI. Setkání ASPnet – Přidružených škol UNESCO

ZŠ Nad Přehradou se zúčastnila setkání zástupců sítě Přidružených škol UNESCO.

XXI. setkání proběhlo ve dnech 21.9. – 22.9. 2015 v Ostravě. Organizátorem letošního setkání bylo Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Záštitu nad jednáním převzal Moravskoslezský kraj, jenž jmenovitě na jednání zastupovala náměstkyně hejtmana paní Věra Palková. Kraj zároveň umožnil konání konference v hlavním jednacím sále krajského úřadu.

Významnými hosty, kteří ve svých projevech zdůraznili význam kvality vzdělání a ocenili zapojení  škol do řešení sociálních i globálních problémů, byli místopředseda PS Parlamentu ČR a předseda České komise pro UNESCO Petr Gazdík, vedoucí tajemník České komise pro UNESCO Karel Komárek, výkonná ředitelka pro UNICEF ČR Pavla Gomba, zástupce neziskové organizace Nesehnutí Milan Štefanec a koordinátorka ASPnet Anna Martinková.

Po úvodních projevech hostů následovalo zhodnocení práce Přidružených škol UNESCO od posledního setkání v Hořovicích. Školy se ve své činnosti zaměřují na čtyři různé oblasti - na světové problémy a prohlubování znalostí systému OSN, na multikulturní výchovu, na lidská práva a demokracii a také na otázky životního prostředí.

Rok 2015 byl organizací UNESCO vyhlášen jako Rok světla, proto se školy na setkání v Ostravě tomuto tématu věnovaly. Naše základní škola prezentovala výsledky projektového dne, během kterého se žáci o významu světla pro lidský život dozvěděli nové poznatky.

Součástí konference zástupců ASPnet byla i návštěva nového vzdělávacího centra Svět techniky v Dolních Vítkovicích (http://stcostrava.cz/).

V roce 2016 se budeme věnovat osobnosti Karla IV. a  70. výročí vzniku UNESCO.

Za naši školu se setkání zúčastnily ředitelka školy Mgr. Anna Běhunková a vyučující občanské výchovy Mgr. Kateřina Dražanová.

Zpět na hlavní výpis

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy