logotyp
Login

Co jsme zažili ve školní družině

ZÁŘÍ
Letní prázdniny nám uběhly jako voda a opět jsme se setkali se svými kamarády a poznali nové spolužáky. Máme nový celoroční plán školní družiny s názvem ,,Indiánský rok“. Během září jsme hodně sportovali a hráli si na školním hřišti nebo v blízkém lesoparku. Prozkoumali jsme jako správní ,,indiáni" okolí naší školy a učili jsme se současně správně a bezpečně  pohybovat ve škole i na ulici. Děti si vyrobily papírové indiánské masky, kam si do čelenkybudou dávat papírová peříčka za splněné úkoly.


Březen
Tento měsíc se opět uzavřely školy a provoz školní družiny byl přerušen. Děti měly možnost sledovat družinové kurzy, do kterých vychovatelky posílaly náměty na tvoření, úkoly v přírodě a jinou zábavu.
Také pokračovaly online kroužky flétny, společné čtení se staršími dětmi a možnost vyrobení něčeho dobrého podle receptů. Vychovatelky byly s dětmi v kontaktu alespoň touto formou.
Všem dětem i rodičům patří poděkování za pomoc při posílání fotografií výtvorů jejich dětí. Všechny obrázky si můžete prohlédnout ve fotogalerii na webových stránkách školy.
Doufejme, že v měsíci dubnu se zase sejdeme ve škole a budeme pokračovat v plnění úkolů našeho celoročního projektu "Ve zdravém těle zdravý duch"! Už se moc těšíme!


Únor

Měsíc únor pokračoval ve stejném duchu jako leden. Prezenčně se učily děti 1. a 2. tříd a také zůstávaly v homogenních skupinách v odděleních. Vychovatelky trávily s dětmi hodně volného času v přírodě, v lesoparku i na vycházkách v blízkém okolí. Děti s nadšením tvořily a plnily zadané úkoly. Spoustu času také trávily hraním, soutěžením a vyprávěním. První březnový týden se opět uzavřely školy, ale dětem začaly jarní prázdniny. Po prázdninách pokračuje všem dětem distanční výuka a vychovatelky spolupracují s paní učitelkami a snaží se dětem posílat náměty na tvoření. Budeme se těšit na návrat do školy a poračování v práci a zábavě!


Leden 2021

V lednu se vrátily do školy opět pouze děti 1. a 2. tříd. Školní družina byla v omezeném provozu. Zimní radovánky si děti užívaly každé odpoledne v lesoparku nebo v areálu školy. Největší radost jim dělal sníh, kterého bylo dostatek. Také tvoření a malování se zimní tematikou si užívaly ve svých odděleních. Nemocnost se nevyhnula ani vychovatelkám, ale společně s pedagogy z 2. stupně naší školy jsme to zvládli. Je nám líto, že s námi nemohou být i děti ze 3. a 4. tříd, ale věříme, že se opět brzy setkáme ve škole.Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 -2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy