logotyp
Login

Co jsme zažili ve školní družině

Duben 
V dubnu se děti opět vrátily do školy formou rotační výuky. Také provoz školní družiny byl stále omezen a oddělení fungovala homogenně. Přesto jsme se všichni těšili, že se zase vidíme. Počasí nám přálo, chodili jsme hodně do přírody do lesoparku a okolí Hostivařské přehrady. Pozorovali jsme jarní květiny a kvetoucí stromy. Využívali jsme také prostory školního skleníku.
Děti ze 3.oddělení si zasázely např. semínka lichořeřišnice. Přesazovali jsme sazeničky afrikánů nebo jsme s dětmi zalévali ostatní rostliny, které ve skleníku máme. Děti malovaly jarní obrázky, vyráběly přáníčka maminkám ke Dni matek. I když stále musíme nosit ochranné roušky, všichni jsme rádi, že si zase můžeme společně hrát a tvořit!
Obrázky najdete ve fotogalerii školy.Březen
Tento měsíc se opět uzavřely školy a provoz školní družiny byl přerušen. Děti měly možnost sledovat družinové kurzy, do kterých vychovatelky posílaly náměty na tvoření, úkoly v přírodě a jinou zábavu.
Také pokračovaly online kroužky flétny, společné čtení se staršími dětmi a možnost vyrobení něčeho dobrého podle receptů. Vychovatelky byly s dětmi v kontaktu alespoň touto formou.
Všem dětem i rodičům patří poděkování za pomoc při posílání fotografií výtvorů jejich dětí. Všechny obrázky si můžete prohlédnout ve fotogalerii na webových stránkách školy.
Doufejme, že v měsíci dubnu se zase sejdeme ve škole a budeme pokračovat v plnění úkolů našeho celoročního projektu "Ve zdravém těle zdravý duch"! Už se moc těšíme!


Únor

Měsíc únor pokračoval ve stejném duchu jako leden. Prezenčně se učily děti 1. a 2. tříd a také zůstávaly v homogenních skupinách v odděleních. Vychovatelky trávily s dětmi hodně volného času v přírodě, v lesoparku i na vycházkách v blízkém okolí. Děti s nadšením tvořily a plnily zadané úkoly. Spoustu času také trávily hraním, soutěžením a vyprávěním. První březnový týden se opět uzavřely školy, ale dětem začaly jarní prázdniny. Po prázdninách pokračuje všem dětem distanční výuka a vychovatelky spolupracují s paní učitelkami a snaží se dětem posílat náměty na tvoření. Budeme se těšit na návrat do školy a poračování v práci a zábavě!


Leden 2021

V lednu se vrátily do školy opět pouze děti 1. a 2. tříd. Školní družina byla v omezeném provozu. Zimní radovánky si děti užívaly každé odpoledne v lesoparku nebo v areálu školy. Největší radost jim dělal sníh, kterého bylo dostatek. Také tvoření a malování se zimní tematikou si užívaly ve svých odděleních. Nemocnost se nevyhnula ani vychovatelkám, ale společně s pedagogy z 2. stupně naší školy jsme to zvládli. Je nám líto, že s námi nemohou být i děti ze 3. a 4. tříd, ale věříme, že se opět brzy setkáme ve škole.Listopad a prosinec 2020

Po měsíci distanční výuky se děti mohly znovu vrátit do školy. Nebylo to ale stejné setkání jako dříve. Oddělení ŠD pracovala v homogenních skupinách, děti musely mít stále ochrannou roušku a dodržovat přísnou hygienu, abychom se nenakazili ,,ošklivým koronavirem“, který nás stále ohrožuje. I přes tyto nepříjemnosti byly děti rády, že jsou mezi svými kamarády. Chodili jsme hodně do přírody, procházeli jsme se okolím Hostivařské přehrady nebo jsme hráli míčové a jiné hry na školním hřišti. Děti se těšily na Čerty a Mikuláše. Vyráběly si také různé obrázky a dekorace k blížícím se vánočním svátkům. Některé děti prostřednictvím Meetu s paní vychovatelkou Tintěrovou nacvičovaly na flétničky vánoční koledy. Na obrázky se můžete také podívat ve fotogalerii. Tento rok byl pro děti, učitele i rodiče velmi náročný. Proto si všichni přejme klidné vánoční svátky a do nového roku 2021 hodně zdraví a úspěchů.


Září a říjen ve školní družině

Setkali jsme se po delších letních prázdninách a všichni se těšili na nový školní rok. V září bylo ještě hezké teplé počasí, proto jsme mohli více času pobývat na vycházkách v blízkém lesoparku a sportovat na školním hřišti. Tím jsme začali plnit náš celoroční projekt, zaměřený
na pohyb a zdravý životní styl.
Děti ze 3.a 4.tříd také vyráběly koláž sv.Václava, malovaly sádrové odlitky a stavěly město
z kostek. Jak se jim práce dařila můžete vidět na fotografiích pod článkem.
Bohužel v říjnu vzhledem ke zhoršené epidemické situaci nemohla školní družina zahájit
činnost svých kroužků.
Kvůli ,,ošklivému koronaviru” se nakonec z rozhodnutí vlády uzavřely celé školy.
Tak jsme se museli opět všichni na čas rozloučit.

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy