logotyp
Login

Co jsme zažili ve školní družině

PŘEJEME VŠEM HODNĚ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ V NOVÉM ROCE 2022. 

PROSINEC
V tomto měsíci školu navštívil Mikuláš se svou nadílkou. V družině jsme malovali uhlem obrázky čertů nebo vyráběli papírové mikulášské postavičky. Tvořili jsme různá přáníčka k vánočním svátkům. Sněhu bylo velmi málo, tak jsme si zatím příliš neužili zimních radovánek. Některé třídy musely také zůstat v karanténě. Děti dále navštěvovaly družinové kroužky.
Všichni jsme se těšili na vánoční prázdniny.

LISTOPAD
Po podzimních prázdninách  jsme stále ještě mohli pobývat v blízké přírodě. Počasí nám přálo. Bylo proměnlivé, ale sněhu jsme se na sv. Martina nedočkali. Děti ze 3.oddělení vyráběly na vycházkách z listí tzv. podzimníčky. V družině jsme připravovali a vyráběli vánoční dekorace k výzdobě školy. Děti v 5.oddělení si zase vytvořily papírové makety indiánských vesniček, které můžete vidět na fotografiích. Bohužel jsme nemohli navštívit naplánované představení v divadle S+H. Snad se nám to podáří v příštím pololetí školního roku.

stranka-skolni-druzina-39stranka-skolni-druzina-39
ŘÍJEN
V měsíci říjnu začaly pracovat kroužky školní družiny. Děti si také užívaly barevného podzimu. Chodili jsme často do lesa na procházky sledovat zvířátka (ptáčky,veverky) a také pozorovat změny v přírodě, jak se krásně barvily koruny stromů podzimním listím. Děti pracovaly s přírodninami, které si cestou nasbíraly. Sestavovaly např. zvířátka nebo panáčky z kaštanů.
V 5.oddělení si vyrobily maňáskovou rodinku duchů z látky. Na školním hřišti děti sportovaly, hrály různé míčové hry nebo běhaly na čas, skákaly přes švihadla. V družině malovaly obrázky k podzimní výzdobě nebo si vybarvily
a sestavily papírový totem. 
Čas rychle ubíhal, děti se těšily na podzimní prázdniny.


ZÁŘÍ
Letní prázdniny nám uběhly jako voda a opět jsme se setkali se svými kamarády a poznali nové spolužáky. Máme nový celoroční plán školní družiny s názvem ,,Indiánský rok“. Během září jsme hodně sportovali  a hráli si na školním hřišti nebo v blízkém lesoparku. Prozkoumali jsme jako správní ,,indiáni“ okolí naší školy a učili jsme se současně správně a bezpečně  pohybovat ve škole i na ulici. Děti si vyrobily papírové indiánské masky, kam si do čelenky budou dávat  papírová peříčka za splněné úkoly.

12

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 -2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy